Haber

ŞAHKUT ekipleri Hatay’da enkazda buldukları 46 bin lirayı polise teslim etti.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay’da da arama kurtarma çalışmalarına katılan Şahinbey Belediyesi arama kurtarma ekibi ŞAHKUT, enkazda buldukları 46 bin lirayı güvenlik güçlerine teslim etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, enkazda bulunan değerli eşyalar da Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Şahinbey Belediyesi’ne bağlı ŞAHKUT grupları tarafından koruma altına alındı. Eşyalar gruplar tarafından polise teslim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, iktidara geldiğimiz bu günlerde depremzedelerin takviye edilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Çok ağır bir şok yaşadık. Bu süreçte kaç vatandaşımız kurtulabilir diye endişelendik ve onlara yardım elimizi uzattık. Belediyemiz bünyesinde görev yapan personellerimizden oluşturduğumuz ŞAHKUT ekibimiz öncelikle Nurdağı Nurdağı’ndan sonra Hatay’a giden ekibimiz arama kurtarma çalışması yapıyor Burada vatandaşlarımızın canını kurtarırken mallarına da sahip çıkıyor Hatay’daki depremzede evinden 46 bin lirayı bulan ekiplerimiz , buldukları parayı güvenlik ekiplerine teslim etti.Şahinbey Belediyesi olarak depremzedelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

aricak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu