Haber

Türkiye Off-Road Şampiyonası Karadeniz’de Heyecan Yarattı

Türkiye Off-Road Şampiyonası, Karadeniz’in zorlu yaylalarında seyircilerden yoğun ilgi gördü.

Dün başlayan direnç yarışlarının ardından Trabzon’un Akçaabat ilçesi Hıdırnebi Yaylası Acısu Balıklı mevkiinde düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 5. ayağı bugün seyirci etabıyla devam etti.

18 adet yüksek donanımlı Off-Road aracın katıldığı yarışlarda hız, adrenalin, direnç ve pilotaj ön plana çıktı. Acısu Balıklı Yaylası’ndaki Liva ovası alanında başlayan yarışlarda Off-Road araçlarının mücadelesi izleyenleri büyüledi. Farklı illerden 3 farklı sınıfta 18 araç ve 36 sporcunun katıldığı organizasyonda İtalya’dan Guiseppe Simune Agazzi-Uğur Gümüş grubu da yarıştı.

Yarışlar öncesinde konuşan Türkiye Off-Road Şampiyonası klasman başkanı Bekir Başkal, “Trabzon’a geldik, bu sezonun 5. yarışı. Şampiyonluğumuz için de çok önemli bir etap. Sorunsuz gidiyoruz. Devam edersek” dedi. Böyle olursa puan açısından iyi bir noktaya geleceğiz. Bir yarış “Geri kalanı Kahramanmaraş’ta. Ama burada 2. veya 3. olursak puan anlamında şampiyonluğu garantiliyoruz ve rahatlıyoruz. Trabzon’da zorlu şartlarda, ne kadar keyifli bir yerde, doğanın ortasında yarışıyoruz.” dedi. Başkal’ın takım arkadaşı Hande Erdoğan ise, “İlk dört yarışımızda çok güzel sonuçlar elde ettik. Şu anda lideriz. Buradaki etabı sorunsuz tamamlarsak şampiyonluğumuz neredeyse garanti olacak. Açıkçası keyifli bir yarış için Kahramanmaraş’a gideceğiz. Çok iyi.” “Yarış iyi gidiyor, etap biraz güçlü. Zevkle yarışıyoruz.” dedi.

Yarışmaların kesin sonuçları bu akşam saat 17.30’da gerçekleştirilecek etkinlikle açıklanacak. – TRABZON

haber-camlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu