Yaşam

Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Merve Dizdar’ı ünlüler ve siyasetçiler tebrik etti.

Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kuru Otlar Üstüne filmi bu yıl 76. Cannes Film Festivali’nden ödül kazandı. Filmde canlandırdığı karakterle Merve Dizdar En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Türkiye’yi gururlandırmak Merve DizdarTebrikler’ sosyal medyada birbiri ardına geldi.

İşte ünlü isimlerden Merve Dizdar’a destek mesajları:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Cannes Film Festivali’nde Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansıyla En Güzel Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Merve Dizdar’ı tebrik ediyorum. Başta başarılı yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan olmak üzere tüm film ekibini de tebrik ediyorum.


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Ne güzel haber. Cannes Film Festivali’nde En Uygun Kadın Oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar’ı tebrik ederiz.

“BAŞARILARINIZ OLSUN”

Cem Yılmaz:Başarınız ve mutluluğunuz daim olsun.. Cannes 2023 en güzel kadın oyuncu ödülünü Merve Dizdar kazandı.

“TEŞEKKÜRLER GURUR DUYUYORUZ”

Canan Kaftancıoğlu: Kadın çalışmamalı diyenlere inat Merve Dizdar tüm bu rezilliğin üstüne bir sanatçı bakışı atmış. Her birimizi kusursuz ödül konuşmasıyla selamladı. Tebrikler sevgili Merve, seninle gurur duyuyoruz…

Dilek İmamoğlu: Hepimizi gururlandıran bir haber… Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansıyla Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan ilk Türk kadın oyuncu oldu. konuşmasında; Ülkemizde emeklerinden asla vazgeçmeyen milyonlarca kadına verdiği umut çok değerli. Tebrikler ve yürekten teşekkürler Merve Dizdar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu