Teknoloji

Snap Inc. Çalışanlarının %10’unu İşten Çıkaracağını Açıkladı

Snap Inc. artık bu yıl toplu işten çıkarmalar yapan büyük teknoloji şirketlerinin arasına katılıyor. katılmıştır. Snapchat sosyal ağının ana şirketi Snap Inc, iş gücünün yüzde 10’unu yani 529 çalışanını işten çıkaracağını söyledi.

Şirket, işten çıkarmaları bugün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu bir dosyada duyurdu. Snap, “işimizi en yüksek önceliklerimizi yerine getirecek şekilde en iyi şekilde konumlandırmak ve uzun vadede büyümemizi desteklemek için artımlı yatırım yapma kapasitesine sahip olmamızı sağlamak için” hamle yaptığını söyledi.

Snap Inc.’e 75 Milyon Dolar Tahsis Edildi

Şirket, öncelikle işten çıkarmadan etkilenen çalışanların kıdem tazminatı maliyetlerini karşılamak için 55 milyon ila 75 milyon dolar arasında tek seferlik bir fiyat teklif edecek.

Snap Inc. Ağustos 2022’de iş gücünün yüzde 20’sini işten çıkardı ve ayrıca Snapchat için orijinal içerik geliştirmeyi de durdurdu. Ayrıca sadece birkaç ay önce piyasaya sürülen Pixy Drone’un üretimine de son verildi.

Bu, teknoloji sektöründe 2024’ün ilk birkaç haftasında gerçekleşen en son toplu işten çıkarmadır. Amazon bu yıl Twitch, Amazon Prime ve MGM bölümlerinden yüzlerce kişiyi işten çıkardı ve Google, cihazlar da dahil olmak üzere çeşitli kümelerdeki işleri yavaş yavaş kesiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu