Haber

Tevfik Göksu konuştu İBB Meclisi karıştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da söz aldı. Göksu konuşurken CHP’lilerin sıralarından ‘camiyi sattınız’ sesleri yükseldi, sonlar gergindi.

AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Göksu, “Sözde demokrat İBB Başkanı meclisten kaçtı. Bir belediye başkanının durması, dinlemesi, katılması gereken bir meclis var, faaliyet raporu meclisi. Peki lafı değiştiriyorum. İBB Başkanı toplantıya katılmadı.Eleştiri varsa hep birlikte uyarıyoruz ama İBB Başkanı bu kürsüde küfür etti neden konuşmadınızİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sunumlarını yaparken, şeffaf belediye halk tarafından denetlenebilir.Bu meclisin seçtiği kurul üyelerinin sorularına bile resmi olarak cevap vermiyorsunuz?Liyakatten adaletten bahsetmiş vay be” dedi.

‘CAMİ SATMIYORUZ, CAMİ YAPIYORUZ’

Göksu’nun konuşması sırasında CHP saflarından itirazlar yükseldi. Bir üye ‘Cami sattınız’ deyince Tevfik Göksu, ‘Haydi CHP’nin olduğu yerde liyakat olur mu? Adalet olur mu? Bu zamanın ruhuna aykırı. Büyükşehir mi? Merak etmeyin haddinizi bileceksiniz. Sınırsız. Biz cami satmıyoruz cami yapıyoruz. Siz camileri yıkıyorsunuz” dedi.

Bu tartışmaların ardından meclis üyeleri birbirlerinin üzerine yürüdü. İptal kararının ardından toplantı yeniden başladı. (HABER MERKEZİ)

haberkaratas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu